Mar. Nůsek ©, V. Ferkl (G), I. Diamant, P. Rozkovec, Mich. Nůsek, J. Procházka, B. Tuček, J. Chytil

???

Komentář rozhodčí:
???

Komentář vlastní:
První rozdíl mezi čtvrtou a sedmou ligou se mi naskytl hned při příchodu. V době kdy se náš soupeř už dobrých deset minut rozkopával na hřišti a kdy už se téměř schylovalo k výkopu, se náš tým ležérně trousil do areálu. Srandu, pohodu a klídek nenarušil ani pohled na vysoké a mladé mužstvo soupeře. Tak jasně. Už od začátku jsme věděli, že pohárový postup by se rovnal zázraku. Neměli jsme co ztratit a s tím jsme k zápasu přistupovali. V sestavě nám chyběl téměř celý záložní střed. Peter, Brábo, Tomáš a Václav. Prvních deset minut bylo z naší strany přinejmenším rozpačitý. Dostali jsme dva góly a vypadalo to, že si odneseme pěkný nášup. Ten první padnul po střílené přihrávce na bránu, jenž minul všechny a bohužel i ruce gólmana. Nevím, zda Láďa střelu neviděl, každopádně to byl smolný gól. Co se týče rychlosti a kombinace byla převaha soupeře do očí bijící. Jeden hráč si dokázal s přehledem vykličkovat až k bráně. Z šesti střel na bránu se po větších či menších chybách propadly ještě dvě. Pamatuju si na vysoký míč, který se pomalu jako list snášel do našeho vápna, všem blízko a přesto daleko. Dopadnul a halfvolejem ho trefil soupeř přesně 3:0. Čas na probuzení. Pochopili jsme, že jim nesmíme nechávat velký prostor na hru a částečně se nám dařilo další útoky eliminovat. Několikrát jsme vystřelili na bránu soupeře. Ubezpečili jsme se, že vsítit gól není nemožné, že i ti fotbalový špílmachři chybují, a že když zatlačíme, jsme s nimi schopni hrát důstojnou partii. Asi tak ve dvacáté minutě zápasu jsem obehrál soupeře a běžel sám na brankáře, ten si povyběhnul, aby snížil střelecký úhel, míč mu prolétnul mezi nohama do sítě, 3:1. Asi tak pět minut na to, běžel z úhlu Jirka, s míčem si zbytečně nezahrával a na místo přihrávky zvolil perfektní tvrdou střelu. Poločas jsme hráli 3:2.
Jak se říká: S jídlem roste chuť a my - chtěli jsme soupeře potrápit. Chtěli jsme potrestat ty samolibé průjezdy středem hřiště a sehrávky vápnem. K tomu se Láďa rozchytal a předvedl několik parádních zákroků. Jediná věc, kterou si tenhle zápas musíme vytknout jsou nevynucené chyby. Nikým neatakováni přihráváme na kopačku soupeře. Po jedné takové od Chýci nás soupeř zle potrestal. 4:2. Je skvělé, že ani tenhle okamžik pro nás neznamenal nic velkého, prostě jsme začali zase hrát a -světe div se- dokonce se nám podařilo stáhnout na 4:3, kdy Jirka propálil všechno, co stálo v cestě míče do brány. Goliáš trochu zavrávoral, ale nakonec ten otřes přeci jen ustál. Nezbývá, než klukům pogratulovat k pěknému výkonu a ještě pěknějšímu výsledku. Jako přípravka na ligu to bylo perfektní. Chybělo málo :)