J. Brabenec ©, V. Ferkl (G), Mich. Nůsek, B. Tuček, T. Dvořák, P. Rozkovec, T. Palička, P. Rozkovec

???

Komentář rozhodčí:
???

Komentář vlastní:
Čtrnáct dní uteklo jako voda a mi jsme byli na cestě na Děkanku, kde nás čekal tým Morová rána 1.FC, účastník druhého kola ligového poháru. Tak jako před každým zápasem jsem se podíval co nás vlastně čeká. Podle ligové tabulky sezóny Podzim 2009 se jedná o tým, který obsadil minulou sezónu horní střed páté ligy. Tedy další kvalitativně lepší soupeř, jak jsem se mýlil ...
Na zápas jsme se sešli v osmi lidech potažmo v devíti, bohužel já (zranění) jen jako kameraman a fotograf. Peter dlouhodobě hlásil, že nepřijde a Patrik to bych taky rád věděl kde zase byl. Naopak přišel k nám nový hráč Tomáš P., čímž ho vítám.
Čekal jsem, že budeme útočit jen z protiútoků a soupeř bude naši bránu neustále dobývat, jak jsem se zmýlil. Ne že by byl obrázek zcela obrácen, soupeř měl po celý zápas o něco málo míč na svých kopačkách více, ale bez většího efektu.
Překvapili mě hned úvodní minuty, byli jsme důrazní v pohybu, tedy začali jsme diametrálně jinak než v prvním kole. Tím jsme nejspíš soupeře velmi překvapili protože jsme s ním hráli naprosto vyrovnanou hru a dokonce na vyložené šance jsme byli lepší, bohužel na ty se nevyhrává. Tomáš P. nám ukázal co se má dělat s míčem pokud je na dostřel brány. Tím ukázal nám ostatním, že doopravdy jde vystřelit a pokoušeli se o to i další hráči. Nepamatuji si utkání, kdy by jsme tolikrát vystřelili na bránu. V osmé minutě jsme předvedli rychlí útok do ne zcela zformované obrany soupeře, získali jsem míč na naší půlce. Který rychle putoval na soupeřovu půli, Jirka postupoval středem hřiště a měl hrozně moc času, aby přihrál na svoji pravou stranu, kde stál volný Tomáš P. už se zdálo, že čas na ideální přihrávku zmeškal. Naštěstí tomu tak nebylo a přihrál do běhu, který pohotově vystřelil do protipohybu brankáře v oblasti kolen. Hezká akce a mi se radovali z vedení 1:0. Postupem času na naší straně přibývali šance, bohužel jedna spálená za druhou. Pavel, Tomáš, Ben, Honza ... téměř všichni na hřišti snad kromě Vládi spálil nějakou dobrou šanci na navýšení našeho skóre. A proto jsme museli být zákonitě potrestání. Soupeř rozehrával trestný kop, který nerozehrál přímo na bránu, ale směrem k pomyslnému rohovému praporku. Kde čekal volný spoluhráč ten hned směřoval míč před bránu ke vzdálené tyčce, kde našel zcela nepokrytého hráče a Vláda už neměl sebemenší šanci se přemístit, vyrovnáno 1:1. Za tohoto stavu skončil i první poločas.
Druhý poločas začal s obou stran dost opatrně a s přibývajícími minutami tomu nebylo jinak a tím ubývalo i šancí na obou stranách. Soupeř začal hrát hodně stereotypně nakopával míč od brány na bránu, žádná fotbalová krása. Až v 50. minutě se mu povedla hezká akce, tentokrát jsme to byli mi kdo neměl zcela zformovanou obranu a toho soupeř dobře využil. Už si bohužel tuto akci moc nepamatuji jen vím, že tento útok byl veden z levé strany a pak míč nějak propadl na pravou stranu zcela volnému soupeři, který napálil z pár metrů míč pod víko naší branky. Konec utkání nepřinesl žádný náš drtivý tlak. Soupeř nakopával a mi se nedokázali prosadit blíže bráně. Proto zápas skončil naší porážkou 1:2.
Kde hledat chyby? Dnes jednoznačně v nepromění tolika šancí. Soupeře jsme asi hodně překvapili, nebyl rozehraný … jinak si nedokážu představit jeho hru, bohužel i přes to jsme nedokázali soupeře přetlačit ve skóre. Jen na ty tyčky jsme vyhráli 2:1, ale jak na tyčky tak ani na šance se nevyhrává tak snad příští rok budeme úspěšnější.