Mar. Nůsek ©, J. Procházka (G), Mich. Nůsek, B. Tuček, T. Dvořák, P. Galavský, P. Khudhur

Komentář rozhodčí:
???

Komentář vlastní:

Po téměř třech měsících jsme se opět setkali ve větším počtu na hanspaulském kolbišti. Už před sezónou přerušil účinkování v našem týmu Moto a to kvůli pracovnímu vytížení. Ale zase máme přislíbenou náhradu na post obránce. Tak by nás zase mělo být jedenáct. Uvidíme, až samotná sezóna ukáže kolik nás je na papíře a kolik doopravdy chodí.
Před zápasem jsem neměl dobrý pocit naše sestava byla v hodně improvizované podobě. Jirka jelikož má alespoň nějaké zkušenosti, šel do brány. Uvolněné místo zaujal Patrik, který se stáhl ze zálohy. A z postu ofenzivního záložníka se stáhl Peter a pomáhal nám v obrané fázi. Další fakt byla kvalita soupeře alespoň co se týkalo ligového postavení. SAS fans hrál na Podzim 2009 pátou ligu ze které sestoupil. I přes to jsem čekal, že bude kvalitativně lepší. Tohle vše ovlivnil sám soupeř, dostavil se jen ve čtyřech hráčích do pole. To nám hrozně pomohlo, i když vždy tomu není, jak ukázala minulá sezóna např. proti Pivnice U Zpěváčků.
Jak už jsem zmínil soupeř hrál ve čtyřech v poli i přes to jsme hráli vzadu ve dvou až třech lidech a to se dá říct o celém zápase, teď zpětně bych řekl že tomu bylo zbytečně a mohli jsme více hrát dopředu. V zápase jsme si vytvořili hned od první minuty uzemní převahu, soupeř hrozil ojediněle z protiútoků, s přibývajícím čase těchto útoků ubývalo a hlavně byli jalovějšími. I přes to v každém z poločasu si vytvořil soupeř po jedné dobré šanci. Vždy šlo o pohlednou střelu z po za vápna a v obou případech se vyznamenal Jirka kdy je vyrazil.
Ale i mi se do šancí dostávali těžko, pokud už jsme se dostali, byli po hrubé chybě soupeře a většinou v nich byl Ben, proti samotnému gólmanovi. V prvním poločase se mu nepovedlo ani jednou překonat brankaře i když v této situaci byl 2 až 3x. Ještě v prvním poločase stojí za zmínku penaltová situace. Zahrávali jsme roh, který přistal na natáhnuté ruce soupeře v pokutovém území soupeře. Bohužel rozhodčí se v této době asi dloubali v nose nebo vykonávali jinou činnost, jelikož si nedokážu vysvětlit co dělali když tuto jasnou situaci neviděli.
O přestávce jsme si řekli že musíme hrát více po zemi a samozřejmě pokoušet se o střelbu. Když jsme zkoušeli centry, které i nacházeli útočníky, prvotní kontakt našeho útočníka ještě prošel, bohužel neměl komu přihrát s čímž si hned soupeř poradil. Důvod jsem už napsal v úvodu zbytečně jsme hráli moc zezadu.
V druhém poločase se nám hned na začátku povedlo skórovat, hlavní roli byl opět Ben. Dostal se těsně za obranu a už měl před sebou jen gólmana. Střelou trefil zase brankáře, která se vrátila znovu k němu, zároveň byl atakován vrátivšími se obránci a tak skončil na zemi v pohybu dopředu. V tomto směru pokračoval i s míčem až do brány. Soupeř ještě reklamoval ruku. Z mého pohledu by se i dala pískat, ale podle vyjádření Bena nebyla. V každém případě gól byl uznám a mi vedli 0:1.
To byla na pomyslné tabuli 33. minuta o sedm minut později jsme předvedli nejhezčí akci utkání. Soupeř podnikl zase jeden ze svých protiútoků, ale před našim vápnem přišel o míč a já jsem mohl zaútočit udělal jsem pár kroků a narazil jsem si s Tomášem, který mi vrátil okamžitě míč přesně do běhu. Na nic jsem nečekal a bodlem před vápnem soupeře vypálil přizemní střelou k tyčce brány. Gólman stačil na tuto střelu jen hodit pár svých očí a mi se mohli radovat z vedení 0:2. Po tomto druhém gólu jsem se ještě více zatáhli a přizpůsobili hru soupeři, dalo by se říci že zápas se odchodil až do konce. Před koncem zápasu jsem se dostali k slibné šanci na skórování. Peter se dostal ze strany do vápna a sám už mohl zakončovat, nezištně chtěl přihrát na volného Tomáše, bohužel tato přihrávka byla dost ledabylá a brankář vylít ze svého postavení jak střela a nedal tak Tomášovi žádnou šanci na skórování.
Vyhráli jsme 0:2, ale výkon nebyl ideální, byli jsme moc zastrašeni, i když jsme neměli důvod. Na druhou stranu přes potíže se sestavou můžeme být rádi za postup a připravit se na doopravdovou prověrku našeho týmu, protože nás čeká už regulérní tým z lepšího středu 5. ligy, Morová rána 1.FC. Musím konstatovat, že jak Jirka tak Patrik svoji úlohu zvládli dobře a můžeme s nimi počítat jakožto adekvátní náhradu při problémech se sestavou. Pokud by se vyhlašoval nejlepší hráč utkání tak bych zvolil Bena, byl nejaktivnějším hráčem v zápase, jak dozadu tak hlavně dopředu i přes jeho neustálé zahazování 100% šancí.