Sestava:
J. Brabenec ©, V. Ferkl (G), T. Dvořák, P. Galavský, P. Khudhur, Mar. Nůsek, Mich. Nůsek, J. Procházka, P. Rozkovec, B. Tuček

Komentář rozhodčí:

Komentář vlastní:
Jak už jsem psal s týmem Praetorians FC jsme už hráli v sezóně Podzim 2007 a dostali pěkný výprask. Byla to sezóna kdy se nám moc nedařilo a v konečném účtování nás čekal sestup. Od zápasu jsem čekal vyrovnané utkání, což nakonec nebyla až tak moc pravda.
Od prvních minut se chopil iniciativy soupeř a mi vyráželi do protiútoků. Šancí moc nebylo, alespoň těch 100% pokud nějaký byly měl je soupeř. Až teprve od půlky prvního poločasu jsme dokázali se soupeřem hrát vyrovnaně. Okolo 20. minuty prvního poločasu se podařila Benovi inviduální akce. Jirka rozehrával od branky přesně na nohu Bena do pokutového prostoru, který se dokázal přes soupeře, který stál za ním, otočit a krásně zakončit. Bohužel hned v další minutě se soupeři povedla nejhezčí akce zápasu. Soupeř se dokázal na pravé straně hřiště prosadit přes bránícího Petra a mohl pokračovat dál po straně. Mě se podařil jen skluz, který přišel pozdě a pode mnou prošel míč na volného soupeřova hráče před brankou, který už nedal Vláďovi šanci. Vyrovnáno 1:1.
Další akce, která stojí za zmínku byla kdy se mi povedlo ve středu hřiště přejít bránícího soupeře. Následně jsem přihrál na volného Patrika v pokutovém území a ten nezištně přihrál na ještě lépe postaveného Pavla stojící na opačné straně. Který by dal branku jedině kdybychom hráli ragby (Promiň Pavle, ale nedalo mi). Poločas skončil nerozhodným stavem 1:1.
Hned v první minutě druhého poločasu jsme zaznamenali další hezkou akci. Od naší branky přes Honzu, který našel na pravě straně hřiště Petera, který hned centroval na druhou stranu na Patrika jemuž chyběl půl krok, aby mohl zakončil slibnou akci. To už ale zase soupeř převzal iniciativu, kterou si podržel až do konce zápasu, nastřelil dvakrát tyč a taky nás párkrát zachránil od gólu výbornými zákroky Vláda. Z naší strany stojí ještě kombinace, kdy na jejím konci byl Michal jež tak jako Pavel minul branku ve 100% šanci. Bohužel tohle je naše nemoc a nejenom našich útočníků, ale všech hráčů. Kdy si za zápas dokážeme vypracovat několik šancí, ale jejich proměňování je tragické. Druhý poločas jsme tedy se štěstím dokázali dotáhnout do pokutových kopů za stavu 1:1, kdyby ale vyhrál soupeř nemohli by jsme se divit ze hry měl více téměř po celý zápas.
Jako první se postavil k míči na značce pokutového kopu Jirka, který tvrdou střelou na horní střed branky nedal brankáři šanci 1:0. Soupeř též nedal našemu brankaři šanci 1:1. Druhý kopal Peter, který prudkou střelou obstřelil soupeřova golmana z pravé strany 2:1. Soupeř s vidinou, že musí vyrovnat kopl asi nejhůře ze všech, jehož střelu zachytila až záchytná síť vysoko za brankou. Třetí sérii začal Honza a tak jako kluci upřednostnil sílu před přesností a narval míč do břevna. Od této doby začal excelovat Vláďa a následnou penaltu chytil. Pavel se postavil ke čtvrté sérii a kopnul ji stejně jako Peter 3:1. Další penalta mohla rozhodnout, což se také stalo. Vláďa tak jako minulou penaltu chytil a tím nás posunul do 3. kola poháru s výsledkem 2:1 (1:1) po penaltách 3:1.
Kdyby se vyhlašoval nejlepší hráč, získal by toto ocenění Vláďa a to nejenom za super zákroky při pokutových kopech, ale i během zápasu kdy nám chytil několik gólů.
V dalším kole nás čeká tým Borussia Dortšpunt A, který sestoupil do 4. ligy. I přes to bude tento zápas hodně těžký a mi mužem jen překvapit o což se budeme samozřejmě snažit.