Sestava:
H. Brabenec ©, V. Ferkl (G), Mar. Nůsek, P. Galavský, M. Hosoya, Mich. Nůsek, D. Chmelař, B. Tuček, J. Procházka, T. Dvořák

Komentář rozhodčí:

Komentář vlastní:
V minulém ročníku jsme skončili neslavně a vypadli už v předkole 5:3 s týmem Orosený paragraf. Letos se začalo rovnou 1. kolem a čekal nás soupeř Palmeiras Prosek hrající minulou sezónu 6.J ligu, kde obsadil střed tabulky.
Čekali jsme zápas, který bude těžký. Rozdíl dvou resp. jedné úrovně mezi týmy se musí projevit. Ale nejeli jsme jen prohrát, ale hlavně si zahrát a vyzkoušet jak se na nás projeví tří měsíční pauza a doufali v postup. Tím související možnost si ještě zahrát před ostrým startem v lize.
Nastoupili jsme téměř kompletní, Pavel bohužel nemohl přijít (pracovní povinnosti) a Patrik, který je spíš poslední dobou veden jen na papíře než jako aktivní hráč. Ale zase jsme mohli znovu přivítat Davida a Bena, kteří za náš tým už v minulosti nastoupili.
Zápas se začal odvíjet podle předpokladů soupeř měl více ze hry a mi útočili jen z protiútoku. Veškeré brankové příležitosti obou mužstev byly spíše jen náznaky a míč většinou končil hodně daleko mimo branku. Až cca v 10 minutě skončil míč na ruce Davida, po kterém následovala z hranice pokutového území standardní situace, kterou soupeř nádherně zakončil do vinglu branky a našemu brankaři nedal šanci. Další průběh prvního poločasu pokračoval v duchu předchozí hry soupeř útočil a vytvářel si pološance. Z naší strany stojí za zmínku jen pěkná kombinace v půli prvního poločasu, kterou zakončoval Honza, ale přesně do prostoru, kde stál postavený soupeřův brankář. A druhá akce kdy jsem na půli sebral míč a následně nezvykle vystřel z ctihodné vzdálenosti a míč označkoval vnitřní stranu břevna. Poločas skončil zaslouženě 1:0 pro Palmeiras Prosek.
Do druhého poločasu jsem vstoupili, s vědomím že není nic ztraceno a šanci na zvrat máme. A kupodivu se nám podařilo hru vyrovnat. Brankové šance si vytvářeli obě mužstva, ale bez tíženého úspěchu. Až do cca 45 minuty kdy Petr nádherně našel Davida, který tečí přehodil bezmocného brankáře. Stav 1:1, od této doby soupeř výrazně znervózněl a přestal hrát nebo spíš praktikoval stále stejnou hru od brankáře, obránců nákop na útočníka, který sklepával na nabíhající záložníky na stranách. Naštěstí tato taktika na nás neplatila. Občas i za pomocí faulu jsme bez větších problému zastavovali šance ještě v zárodku. Naproti tomu mi se dostávali čím dál více k možnosti útoků 3ku2, 2ku1 bohužel nedokázali jsem žádné takto dobře vyhlížející přečíslení využít. Za zmínku stojí dvě soupeřovi šance. První byla jako přes kopírák, David ruka, standardní situace, ale s jiným koncem. Soupeř jen nastřelil zeď. A pak v závěru, která rozhodla zápas. Soupeř skvělou kombinací dokázal uvolnit svého hráče, který měl před sebou jen gólmana. Náš brankář ale skvěle zachytal a zabránil 100% šancí soupeře. Hned v další minutě na druhé straně po vhazování stáhl soupeř našeho útočníka (Tomáše) v pokutovém území, po kterém odpískal rozhodčí penaltu. K penaltě se postavil Jirka a nekompromisně kopnutou penaltou nedal brankáři šanci a posunul nás do vedení 1:2. Soupeř už ve zbývajících minutách neměl sílu ani čas na vyrovnání. Naše vystoupení můžeme hodnotit jako pozitivní i když bez chyb náš výkon určitě nebyl, ale na první utkání, dobrý výkon.
Příští kolo nás čeká tým Praetorians FC se kterým jsme se už jednou v lize potkali, nadělil nám v sezóně Podzim 2007 (7.E Liga) 6 gólů, tak jim máme co vracet. Soupeř tak jako mi slavil minulou sezónu postup do 7 ligy.